کار با دو ابزار FAQ و Sitelinks searchbox در سرچ کنسول گوگل (جلسه ۱۱)

سلام خدمت شما عزیزان و کاربران یاس وب. با من همراه باشید با ادامه دوره جامع آموزش سرچ کنسول گوگل.

ابزار Sitelinks searchbox (جعبه جستجوی لینک در نتایج گوگل)

برای مثال وارد گوگل شوید و برند معروفی مثل nasa را سرچ کنید. داخل این سرچ باکس هر کلمه ای جستجو کنید تمام صفحاتی که با کلمه مدنظر شما مطابقت داشته باشد را نمایش میدهد. نوار searchbox همانند جستجوی گوگل است با این تفاوت که نتایج را فقط از داخل سایت مورد نظر نمایش میدهد. برای اینکه این searchbox را در نتایج گوگل فعال کنید افزونه ای نیاز دارید با نام Sitelinks Search Box plugin.

این افزونه در مخزن وردپرس موجود است میتوانید به صورت رایگان دانلود کنید و فاقد هرگونه تنظیماتی است و بعد از نصب هیچ آیتمی در پیشخوان وردپرس ایجاد نمیشود. فقط با نصب افزونه یک قطعه کد json را داخل کدهای صفحه اصلی سایت قرار میدهد. بعد از نصب افزونه فقط باید چند روز صبر کنید تا searchbox در نتایج گوگل ظاهر شود.

اما این احتمال وجود دارد سرچ باکس سایت شما مورد تایید گوگل قرار نگیرد.

ابزار Sitelinks searchbox (جعبه جستجوی لینک در نتایج گوگل)

۳ دلیل وجود دارد که سرچ باکس در نتایج گوگل ظاهر نشود :

  1. داخل سایت حتما از نوار جستجوی داخلی استفاده نمایید.
  2. سایت را باید به سرچ کنسول گوگل معرفی و ایندکس کنید.
  3. سایت باید دارای ترافیک و بازدید مناسبی باشد.

بنابراین قبل از اینکه سرچ باکس گوگل را فعال کنید این ۳ مورد فوق را بررسی نمایید.

آیا فعال کردن google Searchbox در سئو سایت تاثیر دارد؟

پاسخ: تاثیر مستقیم ندارد. صرفا باعث میشود نرخ کلیک سایت افزایش یابد و این افزایش نرخ کلیک در سئو وب سایت تاثیر مستقیم دارد. و جز فاکتورهای سئو محسوب نمیشود. همچنین باعث بهبود تجربه کاربری نیز خواهد شد.

نکته: google Searchbox یکی از نشانه گذاری های اسکیما محسوب میشود.

معرفی ابزار FAQ (پرسش و پاسخ در نتایج گوگل)

اگر این امکان را در سایتتان فعال کنید آیتمی با عنوان FAQ در نوار کناری سرچ کنسول گوگل نمایان میشود. یک نمونه FAQ در نتایج گوگل را میتوانید در تصویر زیر مشاهده کنید. دارای تعدادی پرسش و پاسخ است که روی هر کدام کلیک کنید میتوانید پاسخ آن را مشاهده نمایید. پیشنهاد میکنم برای صفحات محصولات و خدمات سایتتان حتما از این امکان استفاده کنید چراکه باعث افزایش کلیک سایت خواهد شد. و اگر به درستی انجام دهید در گزارش FAQ در سرچ کنسول گوگل لینک آن به صورت Valid مشخص خواهد شد.

در جلسه ۱۰ آموزش سرچ کنسول افزونه ای معرفی کردم که با استفاده از آن افزونه میتوانید محصولات و صفحات سایتتان را در نتایج گوگل ستاره دار کنید و کارهای اسکیمای سایت را انجام دهید و میتوانید تمام ارورهای محصولات با آن افزونه رفع کنید و لینک دانلود آخرین نسخه افزونه هم به صورت رایگان قرار دادم. با استفاده از افزونه معرفی شده در جلسه قبل، میتوانید این پرسش و پاسخ ها را در نتایچ گوگل ظاهر کنید.

ابزار FAQ (پرسش و پاسخ در نتایج گوگل)

فعال کردن (FAQ) پرسش و پاسخ در نتایج گوگل

وارد تنظیمات افزونه شوید و روی افزودن کلیک کنید و دکمه FAQ را انتخاب کنید و وارد مرحله بعد شوید. در صفحه موجود میتوانید یک برگه خاصی از سایتتان را برای فعال سازی FAQ انتخاب کنید. با تایپ اسم برگه به طور خودگار عنوان برگه ظاهر میشود. فیلد دوم هم بدون هیچ تغییری رها کنید و در مرحله بعد راه اندازی کامل را بزنید. با این کار FAQ برای صفحه موردنظر شما فعال میشود. حال وارد ویرایش صفحه مورد نظر شوید. در انتهای صفحه آیتمی با عنوان اسکیما حرفه ای ، FAQ اضافه میشود. در این بخش میتوانید متن پرسش و پاسخ ها را وارد نمایید.

توصیه میشود حداکثر تعداد ۸ پرسش و پاسخ قرار دهید و بعد از پرکردن فیلدها، تغییرات را ذخیره کنید. شما باید چند روز صبور باشید تا رباتهای گوگل کدهای اسکیما مربوط به FAQ را تشخیص داده و پرسش و پاسخ ها در نتایج گوگل برای این برگه نمایش داده شوند. حتما این امکان رو فعال کنید. چون در افزایش بازدید و نرخ کلیک سایت تاثیر بسیار مثبت دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *