امکانات صفحه performance (جلسه ۴)

در این جلسه از دوره جامع آموزش گوگل سرچ کنسول ، به امکانات صفحه performance به طور ویژه و خاص می پردازیم. صفحه performance از مهم ترین صفحه ابزار سرچ کنسول به حساب می آید و هر سئوکار و وبمستری برای مشاهده و بررسی پیشرفت سایت خود ابتدا به این صفحه مراجعه میکند. در صفحه performance با استفاده از داده های ارزشمندی که در اختیار شما قرار میدهد به شما کمک میکند تا وضعیت سئو سایتتان را بهبود ببخشید.

بعد از مشاهده ویدیوی این جلسه یاد میگیرید که :

 1. برای گزارش وضعیت سایتتان یک فیلتر زمانی ایجاد کنید و گزارش وضعیت سایت را بر اساس یک بازه زمانی مشخصی مشاهده کنید.
 2. گزارش وضعیت سایت در امسال، با گزارش وضعیت سایت در پارسال را همزمان ببینید و با هم مقایسه کنید و موارد افت و پیشرفت هر کدام را بررسی کنید. مثلا گزارش ۳ ماهه تابستان امسال را با ۳ ماهه تابستان پارسال میتوانید با هم مقایسه کنید.
 3. گزارش وضعیت سئوی یک کلمه کلیدی خاصی را بررسی کنید. از جمله رتبه کلمه کلیدی ، تعداد سرچ ها با یک کلمه کلیدی مورد نظر و … . همچنین میتوانید گزارش وضعیت سئوی یک کلمه را با کلمه کلیدی دیگری با هم مقایسه کنید.
 4. وضعیت سئوی یک صفحه خاص از سایتتان را بررسی کنید و بفهمید کلمه کلیدی یک صفحه چه کلمه ای میباشد و گزارش کاملی از یک صفحه مورد نظرتان را میتوانید بررسی کنید و همچنین گزارش سئوی یک صفحه را با یک صفحه دیگر با هم مقایسه کنید.
 5. از سایر کشورها چقدر بازدید و کلیک داشتید و با چه کلماتی وارد سایتتان شدند و همچنین گزارش بازدید دو تا کشور را میتوانید با هم مقایسه کنید و ببینید از کدام کشور بیشترین بازدید و کلیک را داشتید.
 6. از چه دستگاه هایی بازدید و کلیک بیشتر داشتید و گزارش هر سیستم موبایل – لبتاپ – تبلت را میتوانید جداگانه بازدید هر کدام را مشاهده کنید و میتوانید دو گزارش بازدید از لبتاپ و موبایل را با هم مقایسه کنید.
 7. Total click دقیقا چیست و چطور یک click در سرچ کنسول ثبت میشود و تعداد کلیک های سایت را در یک بازه زمانی مورد نظر خود بررسی کنید.
 8. Total impressions دقیقا چیست و چطور یک impression در سرچ کنسول ثبت میشود و تعداد ایمپرشن های سایت را در یک بازه زمانی مورد نظر خود بررسی کنید.
 9. Avarage CTR دقیقا چیست و چگونه محاسبه میشود.
 10. Average position دقیقا چیست و چگونه رتبه کل کلمات کلیدی سایتتان را بررسی کنید و رتبه هر کدام را جداگانه مشاهده نمایید.
 11. Query دقیقا چیست و چگونه یک کوئری در سرچ کنسول ثبت میشود.
 12. بر روی چه کلمات کلیدی باید کار کنید و در قدم اول چه کارهایی باید برای این کلمات کلیدی انجام دهید.
 13. با تعدادی از ترفندهای سئو سایت در گزارش سرچ کنسول آشنا میشوید.
 14. چه کلمات کلیدی ارزش سئو کردن و بازدهی بالایی دارند.
 15. با چند تا از تکنیک های فوق العاده و موثر برای پیشرفت کلمات کلیدی آشنا خواهید شد.
 16. Search appearance دقیقا چیست؟
 17. لیستی از تمام کلمات کلیدی سایتتان را همراه با تعداد سرچ و تعداد کلیک ها و سایر گزارشات آن را در یک فایل به صورت خروجی دانلود و بررسی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *